Zawody Wawrzynowe o Puchar Tagart

Darz Bór Zarząd Okręgowy informuje o organizacji "Zawodów Wawrzynowych o Puchar Tagart", które odbędą się w dniu 30.08.2020r. na strzelnicy myśliwskiej PZŁ w Tarnobrzegu. Szczegóły w artykule.

czytaj więcej

Polowanie zbiorowe 19.01.2019 r.

Uczestnicy polowania zbiorowego, które odbyło się 19.01.2019r uczcili pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza minutą ciszy. Kol. Sławomir Spierewka odegrał na rogu myśliwskim stosowny utwór muzyczny.

czytaj więcej

Polowania wielkoobszarowe w walce z ASF

W związku z organizacją polowań wielkoobszarowych, które mają odbyć się w terminach 12-13.01, 19-20.01 i 26-27.01.2019 na wskazanie Ministra Środowiska i Głównego Lekarza Weterynarii. Zarząd Koła informuje, że termin tych polowań pokrywa się z zaplanowanymi polowaniami zbiorowymi w Kole Łowieckim "Szarak" w Tczewie.

czytaj więcej

Pies W Tradycji I Kulturze Łowieckiej

Dnia 30 września 2017 r. odbyło się cykliczne spotkanie myśliwych i sympatyków łowiectwa " Pies w tradycji i kulturze łowieckiej". Jest to impreza organizowana naprzemiennie przez Komisję Kultury i Komisję Kynologiczną przy Zarządzie Okręgowym w Gdańsku oraz Elblągu. Spotkanie zostało zorganizowane na terenie stanicy myśliwskiej Koła Łowieckiego "Szarak" w Tczewie przy leśniczówce w Bukowcu. Zgromadzonych gości powitał przewodniczący Komisji Kultury i Etyki Myśliwskiej Kol. Ryszard Mazurowski, a następnie przewodniczący Komisji Kynologicznej Kol. Marcin Rutkowski przedstawił plan spotkania.

czytaj więcej

Warsztaty Kynologiczne

Dnia 8 lipca 2017 r. Komisja Kynologiczna przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Gdańsku korzystając z gościnności Koła Łowieckiego "Szarak" przeprowadziła na terenie stanicy myśliwskiej warsztaty kynologiczne. Na miejscu zbiórki o godzinie 9.00 stawiły się 24 osoby z 18 psami. Były to wyżły w wieku od 6 miesięcy do 2 lat.

czytaj więcej