Otwarcie wystawy "Przyroda Kociewa" w Fabryce Sztuk

W dniu 26 kwietnia jak zaplanowano odbyło się wielkie otwarcie wystawy przyrodniczo-łowieckiej pt. "Przyroda Kociewie". Otwarciu towarzyszyła wielka frekwencja, nie tylko wśród jubilatów tj. członków Koła Łowieckiego "Szarak" w Tczewie, współorganizatorów, jak również i wśród zaproszonych gości. Podziękowań właściwie nie było końca, szczególnie dla osób, których wkład w zorganizowanie wystawy był bardzo duży.

czytaj więcej

Zawody o Puchar Starosty Tczewskiego z okazji jubileuszu 65-lecia Koła

W dniu 2 czerwca 2012 na strzelnicy w "Górach Lubiszewskich odbyły się zawody strzeleckie do rzutków o Puchar Starosty Tczewskiego. W zawodach oprócz członków Koła Łowieckiego "Szarak" Tczew uczestniczyły również delegacje innych Kół sąsiadujących. W zawodach uczestniczyło w sumie 26 zawodników (w tym 4 gości). Puchar Starosty Tczewskiego po pasjonującej walce w dogrywce z Edwardem i Sławomirem Spierewka zdobył Tomasz Wojtuszkiewicz.

czytaj więcej

Centralne obchody jubileuszu 65-lecia Koła Łowieckiego "Szarak" w Tczewie

Centralne obchody 65-lecia Koła Łowieckiego "Szarak" w Tczewie odbyły się 23 czerwca 2012 roku przy leśniczówce w Bukowcu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez Ks. Andrzeja Kossa, przy świeżo co poświęconej kapliczce Św. Huberta, która to została wybudowana właśnie z okazji tego jubileuszu. Msza Św. rozpoczęła się symbolicznym wmurowaniem "Aktu Erekcyjnego", który to został oficjalnie podpisany oraz zamknięty z innymi symbolami bieżących czasów tj. czasopismem "Łowiec Polski", "Echo Pomorskiej Kniei" oraz okolicznościowymi znaczkami jubileuszów Koła. Uroczystości mszalnej towarzyszyły również wystąpienia członków Koła Łowieckiego "Szarak" w Tczewie tj. Ryszarda Mazurowskiego, Jarosława Waruszewskiego, Kazimierza Bigusa oraz Zdzisława Lubańskiego.

czytaj więcej